פוביות שונות

liCBT4me - טיפול בחרדות ובדיכאון ע”י שיטה מוכחת מחקרית

פוביה היא פחד מפני אובייקטים ומצבים ספציפיים שרוב בני האדם אינם פוחדים מהם. הפחד רב ומתמשך ויכול לגרום להתקפים או להימנעויות מפעילויות מסויימות, כדי לא לפגוש  את גורם הפוביה. פוביות שונות יכולות להופיע בכל גיל גם אצל ילדים ומבוגרים כאחד,  והן משפיעות באופן משמעותי על ההתנהלות של הילד או הבוגר בנושאים ספציפיים הגורמים לפוביה. 

אדם בוגר, נער או ילד הסובלים מפוביה לבעל חיים מסויים לא יתקרב אליו גם אם אין בו סכנה ממשית. האדם יכול לחוות התקפי חרדה/פאניקה כאשר מתקרב אליו בעל החיים גורם הפוביה.

ההתקפים הם רגשיים ו/או פיזיים ויכולים לכלול סימפטומים שונים כגון: חוסר אונים, פחד עז, עליה בקצב הלב, עליה בלחץ הדם, זעה קרה או סחרחורות. 

סוגי פוביות נפוצות

הסוגים הנפוצים ביותר של פוביות באוכלוסייה הכללית כולל ילדים הם:

  • קלסטרופוביה – פחד ממקומות סגורים.
  • אגורפוביה – פחד ממקומות פתוחים או צפופים.
  • פוביה חברתית כגון פחד במה, פחד קהל, פחד שיצחקו עליך
  • פוביה מזריקות, פציעות ומראית  דם.
  • פוביה מחרקים ובעלי חיים מסוימים כמו פחד מג’וקים , עכבישים ויונים.

טיפול בפוביה באמצעות שיטת ה-CBT

שיטת ה-CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) מטפלת בכל הפוביות לסוגיהן בדרך מהירה, יסודית  וללא תרופות. הטיפול מתבצע אחד על אחד עם מטפלים בשיטת  CBT מוסמכים ובאמצעות כלים פרקטיים להתמודדות עם פוביות שונות. בשיטת טיפול CBT המטפל מתמקד בשינוי דפוסי החשיבה ( החלק הקוגניטיבי ) של המטופל ובמשימות יום יומיות ( החלק ההתנהגותי), כדי להתמודד עם הפוביה ממנה הוא סובל באופן מהיר ויעיל תוך מספר קצוב של טיפולים.  יישום חשיפות הדרגתיות הן החלק הפרקטי בטיפול שמטרתן להביא לפתרון הפוביות .

קביעת תור עם מטפל LICBT מוסמך

אם אתם מרגישים שישנו אובקייט ממנו אתם סובלים מפחד קבוע בחייכם  המונע מכם לבצע פעילויות, לנסוע למקומות חדשים, פוגע בדימוי העצמי שלכם ואף מונע מכם לצאת מהבית, זה הזמן לקבוע טיפול מקצועי בשיטת CBT . תוכלו למצוא מטפלים בשיטת CBT מוסמכים, באתר LICBT4me המאגד בתוכו מטפלים בשיטת CBT  מקצועיים, בעלי ידע  וניסיון רב בטיפול בפוביות מסוגים שונים.

טיפול בשיטת  CBT בפוביות שונות עם המטפלים של LICBT4me

אתר LICBT4me מזמין אתכם ליצור קשר כבר עכשיו עם נציגי האתר, ולתאם פגישה בקליניקה או ב-ZOOM עם מטפל או מטפלת בשיטת ה-CBT לטיפול בפוביה ממנה אתם סובלים!

 

ביחד נקבע את היעדים, הטיפול ממוקד מטרה וקצר מועד!
המטרה תמיד היא מטרה רגשית.

לפרטים נוספים - 074-70-87-177

לפרטים נוספים
074-70-87-177

או מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר בהקדם:

או מלאו פרטיכם
ואנו ניצור קשר בהקדם:

קליניקה רב תחומית: אצלנו המטופל במרכז
ביחד נקבע את היעדים!​

ענה על השאלות הבאות על מנת שנוכל להתאים לך את המטפל הטוב ביותר על פי הקושי שלך, סמן את הבעיה שלך:

הערה: כל המידע הוא אישי וסודי, תחת חיסון רפואי ולא יימסר לאף גורם חיצוני

דילוג לתוכן