טראומה אחרי קורונה

liCBT4me - טיפול בחרדות ובדיכאון ע”י שיטה מוכחת מחקרית

הטראומה היא מילה המגיעה מהשפה היוונית ופירושה פצע. הטראומה מתוארת כחוויה סובייקטיבית של אדם שחווה או היה עד לאירוע עוצמתי ומסכן חיים המפר את האיזון בחייו, ומשאיר חותם מתמשך על זיכרונותיו ומחשבותיו באופן שהאירוע חוזר על עצמו במחשבותיו של האדם שוב ושוב או מופיע הבזקים/פלאשבקים פתאומיים ללא כל התראה. כפועל יוצא מהדברים האמורים קיימת השפעה קשה, לעיתים, על תפקודו והתנהגותו של האדם שחווה טראומה.  כאשר התופעות הנחוות כתוצאה מהטראומה נמשכות לאורך זמן מדובר בתסמינים פוסט טראומטיים המשבשים את חיי האדם.

כאשר האדם חווה הימנעויות מאירועים, אנשים, מקומות שעלולים לעורר את החוויה הטראומטית, ו/או עולים זיכרונות ו/או הבזקים מטרידים מהאירוע רצוי לפנות לייעוץ מקצועי על מנת להתמודד עם הטראומה בצורה הטובה ביותר האפשרית. אחת מהשיטות המצליחות ביותר בעולם לטיפול בטראומה היא שיטת הטיפול הקוגניטיבית התנהגותית (CBT). בשיטה זו המטפל מתמקד בפעולות שהמטופל יכול לעשות ביום יום’ על מנת להתמודד עם הטראומה בצורה טובה יותר לחשוף אותו בדמיונו לאירוע וללמוד כיצד להתמודד עם הטראומה באופן שונה אדפטיבי יותר לחייו.

טראומה חד פעמית

טראומה חד פעמית היא טראומה אחת שלה רגע של התחלה ורגע של סוף . לפני הטראומה האדם מרגיש שהכל בסדר ובסופו של האירוע הטראומטי האדם חש שהכל בסדר, עם זאת לעיתים קרובות עליו להתמודד עם השלכות הטראומה.  דוגמא לטראומה מסוג זה היא תאונת דרכים. הטיפול  בטראומה החד פעמית היא ספציפית לחוויה ולהתמודדות איתה בחיי היום יום. בעקבות  טראומה מסוג זה עלולות להתעורר חרדות, פוביות שונות (פוביה מנהיגה למשל), הימנעות מנהיגה או אף הימנעות מלהיכנס למכונית ועוד. טיפול  בשיטת CBT המתייחס לדפוסי המחשבה, התפיסות והאמונות שנוצרו בעקבות הטראומה מאפשר שינוי חשיבתי אודות האירוע והשלכותיו, והתמודדות טובה יותר עבור המטופל בחיי היום יום מול אירועים, מקומות ואנשים המציפים את האירוע מחדש. 

טראומה ממושכת 

טראומה ממושכת בשונה מטראומה חד פעמית, היא אירוע בו האדם חווה אותו לאורך זמן ממושך. לעתים קרובות מדובר באירוע המתמשך לאורך שנים ארוכות (כמו ניצול מיני בילדות) בהם האדם חסר האונים הופך מצולק באופן שההתמודדות עם החיים היום יומיים והעולם הופכת לבלתי אפשרית כמעט.  בדומה לטראומה חד פעמית הטיפול  בתסמינים הפוסט טראומטיים הוא באמצעות שינוי דפוסי החשיבה רלוונטיים לאירוע ולהשלכותיו על המטופל. על מנת לאפשר למטופל הסובל מטראומה ממושכת להמשיך את חייו  כשהוא נטול ההימנעויות, העוררות והשינויים בקוגניציה ובמצב הרוח שהיו מנת חלקו לאחר הטראומה הממושכת, מבצעים  סדרת טיפולים ממוקדים בדומה לטיפול בטראומה החד פעמית. כאן נציין שקיימת גם טראומה מורכבת בה האדם חווה טראומות חד פעמיות שונות לאורך חייו. 

קביעת טיפול בטראומה  בשיטת  CBT

אם חוויתם אירוע טראומתי חד פעמי, מתמשך או מורכב,  ואתם עדין מתקשים  להתמודד עם  ההשלכות, זה הזמן לפנות לטיפול בשיטת  CBT מקצועי בטראומה כדי לקבל כלים פרקטיים ויעילים להתמודדות עם הטראומה בשגרת היום יום. באתר  LICBT4me  ניתן למצוא את המטפלים הטובים ביותר לטיפול בטראומה באמצעות שיטת  CBT ובשילוב שיטות טיפול נוספות.  אתר  LICBT4me מציע לכם לקבל טיפול בטראומה עם המטפלים הטובים ביותר בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית.

טיפול בטראומה עם המטפלים של  LICBT4me

לקביעת פגישה עם המטפלים של LICBT 4me  התקשרו עכשיו למספר הטלפון באתר וקבלו מענה מהיר ומקצועי לתיאום פגישה עם מטפל או מטפלת מומחים בשיטת CBT!

ביחד נקבע את היעדים, הטיפול ממוקד מטרה וקצר מועד!
המטרה תמיד היא מטרה רגשית.

לפרטים נוספים - 074-70-87-177

לפרטים נוספים
074-70-87-177

או מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר בהקדם:

או מלאו פרטיכם
ואנו ניצור קשר בהקדם:

קליניקה רב תחומית: אצלנו המטופל במרכז
ביחד נקבע את היעדים!​

ענה על השאלות הבאות על מנת שנוכל להתאים לך את המטפל הטוב ביותר על פי הקושי שלך, סמן את הבעיה שלך:

הערה: כל המידע הוא אישי וסודי, תחת חיסון רפואי ולא יימסר לאף גורם חיצוני

דילוג לתוכן