טיפול בילדים ונוער

liCBT4me - טיפול בחרדות ובדיכאון ע”י שיטה מוכחת מחקרית

ילדים, בדומה למבוגרים,  חווים  משברים אישיים כבר מגיל קטן. תפקיד ההורים הוא לאהוב ולתמוך בילד ולסייע לו לצלוח את המשבר.  כאן עולה השאלה מה ניתן לעשות  כאשר ההורה אינו  מצליח להתמודד עם הקושי של הילד?  או כאשר הילד לא מצליח להתמודד עם החרדות שלוו, או להיפתח להורה …במקרים כגון  אלה ניתן להיעזר בטיפול מקצועי בילדים ונוער עם מטפלים שזוהי התמחותם. אחד הטיפולים  הנפוצים ביותר היום לטיפול בילדים ונוער, אם לא הנפוץ שבהם, הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי  בשיטת CBT, אשר מטרתו להעניק לילד או לנער כלים נהדרים ויעילים להתמודדות עם הקשיים אותם הוא חווה בכל מסגרת שהיא.  לרבית בעיות של חרדה חברתית או ביריונות קשיים למידה ועוד…

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים בשיטת קול קידס (cool kids)

את הטיפול בילד אנו עושים ביחד עם ההורה בקליניקה או ב ZOOM. במקרים בהם הילד מבקש זאת ובאישור ההורה בלבד מקיימים פגישה אחד על אחד, לפעמים מספיק דקות בודדות עם הילד כאשר ההורה ממתין מחוץ לקליניקה בהתאם לצורך. טיפול קוגניטיבי התנהגותי  בשיטת  CBT מתמקד במשימות אשר על הילד ועל ההורה  לבצע,  על מנת שיוכל לשנות  את דפוסי החשיבה שלו, ולשפר את התקשורת הרגשית עם ההורים. המשימות הניתנות  לילדים הקטנים יהיו באחריות ההורים, הילדים הם סוכני השינוי שלנו במשולש (הורה-מטפל-ילד) ההורים הם אלה שידאגו לכך שהילד יבצע את המשימות  על מנת שהטיפול יהיה אפקטיבי והילד יצליח להתמודד עם הקשיים  אותם הוא חווה ביום יום.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בנוער

הטיפול בנערים מתבצע בדרך כלל מטפל-מטופל, עם זאת  קיימת האפשרות לבצע את הטיפול עם ההורה ההחלטה היא של הנער בהתאם לבעיות או קשיים שהוא מביא לטיפול. במקרה בו ההורים אינם מעורבים בטיפול הם יכולים להתעדכן באישור הנער מפעם לפעם, מבחינת הפרוטוקול של קול קידס טיפולים דיאדים נער-מטפל-הורה הם יותר קצרים ויותר ועם תוצאות מובהקות הנער בוחר לקבל על עצמו את משימות שעליו לבצע, ההורה יכול לעזור ולהתעניין.

על מנת שהנער יחווה שינוי בדפוסי החשיבה יש חשיבות  עצומה לרצון הנער ושיתוף הפעולה שלו. כאמור שינוי דפוסי החשיבה השלילית לרוב, הוא הבסיס לטיפול הקוגניטיבי התנהגותי,  והוא חיוני כדי להגיע לפתרון בעיות רבות המופיעות בקרב נערים ונערות. 

יש לציין כי בקרב נערים ונערות השינויים ההורמונאליים בגיל ההתבגרות עלולים  להשפיע  ולעיתים קרובות הם המשפיעים על הרגשות והתנהגות , ולכן התמודדותו של ההורה אינה פשוטה. ייעוץ מקצועי של מטפל או מטפלת המוסמכים בשיטת cool kids  עם כילים של CBT, עשוי להעניק כלים מקצועיים הן להורה והן לנער שיאפשרו להם  להתמודד טוב יותר עם הקשיים המופיעים בשגרת החיים. 

קביעת טיפול CBT לילד שלכם

על מנת שתוכלו לסייע לבנכם שייתכן כי הוא במצוקה,  קיבעו טיפול בשיטת CBT כל שעליכם לעשות  הוא לפנות ישירות לצוות אתר – LICBT4me. צוות אתר LICBT4me  כולל מטפלים מקצועיים ואיכותיים המתמחים בשיטת ה-CBT ושיטות טיפול נוספות, והם ישמחו לטפל בכל בעיה או קושי רגשי אותו חווה  ילדכם או הנער שמתבגר בביתכם. 

טיפול בילדים ונוער עם המטפלים של LI CBT4me

הכנסו עכשיו לדף “צור קשר” באתר ומלאו את פירטי הנער הזקוק לטיפול או את פרטיכם בדף הרישום. צוות  LICBT4me יחזור אליכם בהקדם לקביעת פגישה ראשונית לטיפול CBT לילדים ונוער!

ביחד נקבע את היעדים, הטיפול ממוקד מטרה וקצר מועד!
המטרה תמיד היא מטרה רגשית.

לפרטים נוספים - 074-70-87-177

לפרטים נוספים
074-70-87-177

או מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר בהקדם:

או מלאו פרטיכם
ואנו ניצור קשר בהקדם:

קליניקה רב תחומית: אצלנו המטופל במרכז
ביחד נקבע את היעדים!​

ענה על השאלות הבאות על מנת שנוכל להתאים לך את המטפל הטוב ביותר על פי הקושי שלך, סמן את הבעיה שלך:

הערה: כל המידע הוא אישי וסודי, תחת חיסון רפואי ולא יימסר לאף גורם חיצוני

דילוג לתוכן