דיכאון אחרי לידה או הריון

liCBT4me - טיפול בחרדות ובדיכאון ע”י שיטה מוכחת מחקרית

עבור נשים רבות הבאת ילד לעולם היא משאת נפש עם ציפייה לאירוע נפלא. עם זאת, מתברר כי  ישנם לא מעט  קשיים פיזיים ונפשיים בתהליך זה, הגורמים לנשים רבות דיכאון  המכונה לרוב דיכאון אחרי לידה. אולם יש פעמים בהם דיכאון מופיע כבר במהלך חודשי ההריון דיכאון. דיכאון בהריון או לאחר לידה עלול להופיע אצל כל אישה, וכל אחת תחווה זאת באופן שונה ובשלבים שונים של ההריון או אחרי הלידה. תופעת הדיכאון שלאחר הלידה מוכרת ונפוצה  ושכיחותה  באוכלוסיית הנשים כ-15% מכלל הנשים. למרות נתון זה, אין זה אומר שאישה הסובלת מדיכאון בהריון ו/או אחרי הלידה צריכה לסבול מהתסמינים הנלווים לדיכאון.  יש דרך לעזור ולסייע בהתמודדות!

תסמינים דיכאוניים וחרדתיים במהלך הריון

בשונה מדיכאון לאחר לידה, דיכאון במהלך ההריון  קשה יותר לאבחון.  הסיבה נעוצה בכך שהסימפטומים של הריון דומים בחלקם לסימפטומים של דיכאון. סימפטומים  כגון עייפות מוגברות, עצבנות, חוסר חשק לעשות דברים ובכי לעיתים קרובות, כאמור מאפיינים הן את ההריון והן את הדיכאון. כאשר התופעות הנ”ל חוזרות על עצמן, באופן שמשבש את התנהלות האישה ואת חייה התפקודיים, כדאי לפנות להתייעצות עם מטפל או מטפלת מוסמכים לטיפול בדיכאון במהלך הריון. 

דיכאון לאחר לידה אצל נשים וגברים

דיכאון לאחר לידה מופיע בדרך כלל בחודשים הראשונים לאחר הלידה  ומשכו לרוב עד כשנה לאחר הלידה. הדיכאון אינו נחלת הנשים שילדו בלבד אלא גם עלול להופיע אצל בני הזוג הגברים! כיום, יש יותר מודעות לדיכאון לאחר לידה אצל גברים והמטפלים המומחים בנושא, מקדמים מחקרים רבים על מנת לקדם את ההכרה במצוקת הגברים ולשפר את הטיפול באלה הסובלים מדיכאון לאחר לידה. 

אחת השיטות הנפוצות ביותר היום בעולם ובישראל לטיפול בדיכאון בהריון ובדיכאון לאחר לידה, היא שיטת הטיפול הקוגניטיבית התנהגותית! שיטת ה- CBT היא אחת מהשיטות הקוגניטיביות ביהביוריסטיות שניתן באמצעותן לעזור לנשים וגברים אחרי לידה . השיטה מתמקדת בשינוי דפוסי החשיבה אצל האישה או הגבר באמצעות כלים פרקטיים מוכחים אשר מטרתם להביא את המטופלת או המטופל להתנהלות שונה ביום יום שתשפר את התפקוד היום יומי ואת מצב הרוח. 

טיפול בשיטת CBT בדיכאון בהריון ואחרי לידה

שיטת טיפול CBT לדיכאון בהריון ואחרי הלידה מועברת על-ידי מטפלים מוסמכים ומנוסים המופיעים באתר LICBT4me מאגד בתוכו את המטפלים הטובים ביותר בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית CBT  ובמגוון שיטות נוספות.

 LICBT4me  מציעים – טיפול בדיכאון בהריון / אחרי לידה

צוות  LICBT4me  ישמח להתאים לכם את המטפל או המטפלת הטובים ביותר בשיטת ה- CBT ילוו  אתכם עם כלים פרקטיים ויעילים לטיפול בדיכאון בהריון לנשים ולטיפול בדיכאון לאחר לידה אצל נשים וגברים.

ביחד נקבע את היעדים, הטיפול ממוקד מטרה וקצר מועד!
המטרה תמיד היא מטרה רגשית.

לפרטים נוספים - 074-70-87-177

לפרטים נוספים
074-70-87-177

או מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר בהקדם:

או מלאו פרטיכם
ואנו ניצור קשר בהקדם:

קליניקה רב תחומית: אצלנו המטופל במרכז
ביחד נקבע את היעדים!​

ענה על השאלות הבאות על מנת שנוכל להתאים לך את המטפל הטוב ביותר על פי הקושי שלך, סמן את הבעיה שלך:

הערה: כל המידע הוא אישי וסודי, תחת חיסון רפואי ולא יימסר לאף גורם חיצוני

דילוג לתוכן