מירית מאירוביץ שהם הוד השרון

liCBT4me - טיפול בחרדות ובדיכאון ע”י שיטה מוכחת מחקרית

אודות…

אני מירית, מטפלת קוגניטיבית התנהגותית   – LICBT, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בלימודי משפחה.

בניגוד לשמועות הגורסות אחרת, אני מאמינה ביכולת שלנו להשתנות, צעד אחר צעד. כל עוד ממשיכים לרצות ולנסות, התיקון הוא תמיד בהישג יד. בדרך יש מעידות וכאבי גדילה, אבל במסע משותף יתווספו פרשנויות חדשות, חוויות של למידה ושל משמעות, ובאופק ממול ינצנצו קרני אור בוהקות. כמו שאומרים, נוכל לצפות בזריחה לפחות פעם ביום.

בעצם איננו מחדשים דבר: כבר על קיר המקדש בדלפי נחרט הצופן האנושי הנצחי, “דע את עצמך”. לפני שנוכל להחליף דפוסים מכאיבים ולא יעילים, עלינו להתוודע אליהם. בתהליך קצר טווח וממוקד מטרות, נוכל להכיר את הדפוסים שלנו, את המחשבות המעוורות-ומחלישות, את העלבונות המקוממים-ומייאשים – כל צדדינו שגוררים ומושכים אותנו מטה. נכיר את להטוטי המוח, שאוהב לתעתע בנו ולשכנענו שכל מחשבה שלנו היא אמת לאמיתה (ספוילר: הוא טועה, הממזר). נכיר את הסימנים שמשדר לנו הגוף בתגובה למחשבות ורגשות מסוימים. במלים אחרות, נפתח את הדלת למחלקות בתוכנו שעד כה היו נעולות. 

היכרות רעננה ומעמיקה עם הדפוסים שלנו תפתח לנו מודעות חדשה, שבעזרתה נוכל לצאת אל מרחבים חדשים הן בינינו לבין עצמי, הן בינינו ובין הזולת והעולם בכלל.

טיפול הוא תהליך מעצים, מצמיח, לפעמים כואב. תהליך טיפולי טוב יוצא מאזור הנוחות, לוחץ על כפתורים, לפעמים גם פותח פצעים (ומחטא אותם). זהו תהליך דו-סטרי של שני אנשים, מטופל ומטפל, שדורש משניהם נוכחות, הקשבה ומחויבות בלתי מתפשרת – שני אנשים למען אחד.

מירית מאירוביץ שהם הוד השרון

איתנו בוחרים להרגיש טוב יותר!​

עבורי - המטופל במרכז.​

ענה על השאלות הבאות על מנת שנוכל להתאים לך את המטפל הטוב ביותר על פי הקושי שלך, סמן את הבעיה שלך:

הערה: כל המידע הוא אישי וסודי, תחת חיסון רפואי ולא יימסר לאף גורם חיצוני

דילוג לתוכן