ד”ר גור אריה דניאל

liCBT4me - טיפול בחרדות ובדיכאון ע”י שיטה מוכחת מחקרית

אודות…

עליתי ארצה מאירופה לפני יותר מארבעה עשורים בגיל צעיר יחסית. למרות הלם התרבות השתלבתי יפה ועברתי את המסלול שהיה מקובל אז כמו קיבוץ צבא אוניברסיטה ותרמתי את מירב שנותיי (מעל 23 שנים ליתר דיוק) להוראה ויעוץ פדגוגי.

לפני חמש שנים החלטתי ללמוד את הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי או בשמו הקצר CBT . מאז אני משלב את עבודתי בחינוך עם טיפול בבני אדם השרויים במצוקות שונות תוך הזדהות איתם. המעבר לא היה קשה כי אני רגיל לגלות אמפתיה כאיש חינוך בקנה מידה גדול (כיתתי), עבודתי כמטפל CBT היא כניסה לרזולוציות קטנות ואינטימיות יותר גבוהה תוך שמירה על חסיון מקצועי.

הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי הביא אותי להעמיק את הסיבות מדוע אדם נמצא בחוסר הרמוניהקורלציה בין שלושת קודקודי המשולש המרכיבים את אישיות האדם : רגש שכל והתנהגות.

החלטתי להעמיק את הנושא במסגרת לימודי חקר המוח ואף קבלתי תואר דוקטור לפילוסופיה במדעי המוח אתו סיימתי בהצטיינות שנה שעברה (אפריל 2020).

תפקוד המוח מסביר את הקורלציה בין שלושת חלקיו (גם כחתך רוחבי וגם אורכי) בין קליפת המוח  החיצונית (הקורטקס) האחראי על החשיבה הלוגית לבין המוח הלימבי האחראי על האמוציות שלנו (כמו אצל היונקים) לבין המוחון (מחובר לחוט השדרה) האחראי לצד המוטורי שלנו (תנועות ותגובות פנימיות של מערכת עצבים ההיקפית).

לסיכום, ומה שמרתק דרך אגב בטיפול ה CBT היא היכולת לבדוק לא רק את העבר של המטופל אלא לעזור לשנות את ההרגלים שלו בהוה.

לכן ראיון הראשוני (האינטק) שנמשך בין שעה לשעה וחצי מאוד חיוני כדי לקבל את המירב האינפורמציה ולתת מענה ענייני.

במידה ויש לכם שאלות נוספות, אתם מוזמנים לייצור קשר

ד”ר גור אריה דניאל

איתנו בוחרים להרגיש טוב יותר!​

עבורי - המטופל במרכז.​

ענה על השאלות הבאות על מנת שנוכל להתאים לך את המטפל הטוב ביותר על פי הקושי שלך, סמן את הבעיה שלך:

הערה: כל המידע הוא אישי וסודי, תחת חיסון רפואי ולא יימסר לאף גורם חיצוני

דילוג לתוכן